Sprejem nadškofa p. Tineta Kmetca na Vidmu pri Ptuju

V soboto, 26. junija 2021 ob 19. uri zvečer je bil na Vidmu pri Ptuju v okviru praznovanja 15. praznika občine Videm organiziran sprejem novega izmirskega nadškofa metropolita msgr. p. dr. Martina Kmetca. Dogodek, ki so ga poimenovali Večer z nadškofom, je potekal pod šotorom na šolskem igrišču in se ga je udeležilo lepo število ljudi. Rojaki so mu s tem želeli izraziti dobrodošlico v domači župniji in občini. Namen srečanja pa je bil tudi osvetliti naravo in pomen škofovske službe v Cerkvi, zato je za osrednjega govornika na prireditvi bil povabljen provincialni minister Slovenske minoritske province p. dr. Igor Salmič.

Po glasbenem uvodu in pozdravu povezovalke vsem udeležencem ter izročitvi šopka p. Martinu je zapel še Mešani pevski zbor sv. Vida. Sledila sta pozdrava domačega župnika p. Tarzicija Kolenka ter župana občine Videm g. Branka Mariniča, nakar je zapel še sekstet Kulturnega društva Podlehnik. Nato je spregovoril provincialni minister p. Igor Salmič o že zgoraj omenjeni tematiki. Celotno prireditev je spremljal kulturni program, ki so ga v glavnem oblikovali sovaščani, Folklorno društvo iz Lancove vasi. Prireditve so se kot presenečenje udeležili še sošolci in sošolke p. Martina, ki so mu tudi zapeli.

Kot zadnji je spregovoril še osrednji gost p. Martin Kmetec in vsem navzočim podelil blagoslov. Uradni del je nato zaokrožila še sklepna pesem Marija skoz' življenje. Celotno večerno dogajanje pa se je končalo z družabnim srečanjem ter pogostitvijo, za katero je poskrbela Lancova vas.

Naj pripomnim še to, da je bilo lepo pogledati na prizorišče, ki ga je v ozadju ob spominu na 30. obletnico slovenske samostojnosti krasila čudovita in posebna zastava. Društvo podeželskih žena in deklet Lancova vas je namreč v počastitev občinskega praznika izdelalo zastavo, ki jo je sestavljalo kar 600 iz krep papirja izdelanih cvetov.

Naslednjega dne, 27. junija 2021, je bila v podružni cerkvici sv. Janža slovesnost Janževe nedelje. Sveto mašo je vodil prav nadškof p. Martin Kmetec ter jo sklenil z blagoslovom Janževih in drugih rož.

p. Danilo Holc, prov. tajnik