Pastoralni dan province

V sredo, 8. maja, smo se bratje (približno 30) zbrali pri Sveti Trojici v Halozah. Ob 10. uri smo posedli v dvorani prenovljenega Doma duhovnih vaj. P. Cristian Balint, predsednik MINPS-a, nam je predstavil gosta – zakonca DANIJA IN VILMO SITER.

V svojem izmeničnem nagovoru sta nam Dani in Vilma predstavila izviren način, kako naj danes MISIJONARSKA CERKEV STOPA MED LJUDI. V Slovenijo sta namreč prinesla način dela zakonskih skupin Family life (Družina in življenje – DiŽ). Kako je do tega prišlo? Vsak od njiju je imel iz otroštva izkušnjo, kaj pomeni biti nezaželen otrok, pogrešati starševsko ljubezen. Odločila sta se, da bosta imela ljubečo družino. Za to pa je potrebno trdo delo. Živeti je treba iz Božje besede. Tradicionalno katolištvo ima še vedno navade iz 19. stoletja. Duhovniki, ki se sami premalo poglabljajo v Božjo besedo, oznanjajo v jeziku »cerkvenščine« (ponavljamo besede kot: milost, blagoslov …), ki ga večina ljudi ne razume.

Vsak dan si vzameta nekaj časa za premišljevanje (»žvečenje«) Svetega pisma. Oba imata za seboj lepo civilno kariero (Dani je bil župan občine Krško, Vilma je bila zdravnica). Pustila sta vsak svoj poklic in se posvetila prirejanju seminarjev za zakonce (slovenski narod rešiti eden po eden).  Danes je že več kot dvesto njunih zakonskih skupin v Sloveniji. Nekaj jih je že v naših minoritskih župnijah. Mnogo pa je še zakoncev, ki si želijo srečno družino, še vedno je veliko neobdelanega polja.

Hvala Daniju in Vilmi, hvala MINPS-u za ta lep pastoralni dan province.

Med nami Duh Assisija in Brezmadežna - št. 1/2020

Glasilo province: št. 1/20

katoliskacerkev Jutri #7junij vabljeni k spremljanju svete maše ob 10h na TV Slovenija 2 iz v Kočevskega roga. Sveto mašo ob 75­-le… https://t.co/9xd8GQxttJ
katoliskacerkev Danes se spominjamo 303-letnice kronanja podobe svetogorske Matere Božje. Ste vedeli, da to je bila šele druga Mari… https://t.co/5EoyloQufI